Szkoła Podstawowa nr 13 im. Jana Bytnara Rudego w Mielcu
aktualności


kontakt


forumDziś jest: sobota, 24 sierpnia 2019 r.

http://www.sp13.mielec.pl --> Home -> ŚwietlicaEnglish version
O szkole
Patron
Hymn szkoły
Logo szkoły
Statuetka szkoły
Dyrekcja
Nauczyciele
Absolwenci
Samorząd Uczniowski
Laureaci konkursów
Osiągnięcia sportowe
Dokumenty szkoły
Projekty szkolne
Plan lekcji
Interkl@sa
Zajęcia pozalekcyjne
Gazetka szkolna
Biblioteka
Świetlica
Publikacje nauczycieli
Galeria zdjęć
Archiwum WWW SP13
Napisz do nas
Kilka słów o Mielcu
ECDL
Linki
Webmaster
Działalność świetlicy szkolnej

Świetlica szkolna prowadzi działalność opiekuńczo - wychowawczą i dydaktyczną w trzech grupach: I - od 6:30 do 7:55, II i III - od 11:30 do 15:55. Dwa pomieszczenia wraz z zapleczem podzielone na kąciki tematyczne są wyposażone w telewizor, video, sprzęt sportowo - rekreacyjny, stosowne gry dydaktyczne i materiały biurowe.

    

Zajęcia świetlicowe, w których uczestniczą głównie dzieci klas 0 - IV, ukierunkowane są na: wyrabianie nawyków higieny i czystości, upowszechnianie zasad kultury zdrowotnej, współżycia i współdziałania w grupie oraz kształtowanie postaw prorodzinnych, proekologicznych i patriotycznych. W pracy wychowawczynie stosują elementy socjoterapii. Pomagają uczniom mającym trudności w nauce wyrównywać braki edukacyjne. Prowadzą również zajęcia teatralne, muzyczno - taneczne, plastyczno - techniczne, sportowe i informatyczne, rozwijając wszechstronne zamiłowania i uzdolnienia uczniów. Nasze występy teatralne w szkole, w zaprzyjaźnionym przedszkolu i Domu Opieki Społecznej cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności. Dzieci korzystające ze świetlicy chętnie biorą udział w licznych konkursach na różnych szczeblach, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Od kilku lat jesteśmy laureatami wojewódzkiego konkursu "Świąteczna Kartka Bożonarodzeniowa".

W szkole działa stołówka, w której wydawane są obiady dla chętnych uczniów naszej szkoły, gimnazjum, nauczycieli i osoby z zewnątrz. Istnieje możliwość nabycia obiadów sponsorowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu.
<<- Powrót na stronę główną
aktualności - kontakt - forum          


Copyright © 2008 by SP13