Szkoła Podstawowa nr 13 im. Jana Bytnara Rudego w Mielcu
aktualności


kontakt


forumDziś jest: sobota, 24 sierpnia 2019 r.

http://www.sp13.mielec.pl --> Home -> Interkl@saEnglish version
O szkole
Patron
Hymn szkoły
Logo szkoły
Statuetka szkoły
Dyrekcja
Nauczyciele
Absolwenci
Samorząd Uczniowski
Laureaci konkursów
Osiągnięcia sportowe
Dokumenty szkoły
Projekty szkolne
Plan lekcji
Interkl@sa
Zajęcia pozalekcyjne
Gazetka szkolna
Biblioteka
Świetlica
Publikacje nauczycieli
Galeria zdjęć
Archiwum WWW SP13
Napisz do nas
Kilka słów o Mielcu
ECDL
Linki
Webmaster
Z Interkl@są na „ty” w SP 13

Głównym celem ogólnopolskiej inicjatywy przebiegającej pod hasłem "Znak Jakości Interkl@sa" jest promowanie szkół, przygotowujących uczniów do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym, zgodnie ze standardami przyjętymi w Unii Europejskiej.
Idąc w parze z technicznym postępem, nasza szkoła postanowiła dorównać szybkim krokom informatycznej erze i zdobyć tak prestiżowe wyróżnienie, jakim jest ów Znak oraz uzyskać certyfikat EUROPRIX - europejski odpowiednik polskiego Znaku Jakości Interklasa.Zank Jakości na lata 2007/2008 i 2008/2009

Po całorocznych zmaganiach znów otrzymaliśmy Znak Jakości Interkl@sa. W roku szkolnym 2006/2007 o ów Znak ubiegały się 44 szkoły z terenu całej Polski. Tylko dwadzieścia z nich zostało tegorocznymi laureatami tej nagrody. Nasza szkoła zajęła II miejsce w Polsce i oprócz pamiątkowej tablicy, prawa do używania godła Znaku Jakości, nagród od sponsorów otrzymała nagrodę główną - wysokiej klasy laptopa Inspiron firmy DELL. Ceremonia wręczenia Znaków Jakości Intrekl@sa odbyła się 11 czerwca 2007 roku w gmachu Sejmu RP. Naszą szkołę reprezentowała delegacja nauczycieli i uczniów na czele z dyrektorem szkoły Andrzejem Bryłą. Honorowy patronat nad uroczystością objął Marszałek Sejmu RP Ludwik Dorn. Na uroczystości głos zabrała posłanka do Parlamentu Europejskiego Grażyna Staniszewska, która zwróciła uwagę na rolę prawdziwego nauczyciela w edukacji młodego pokolenia. Podsumowania tegorocznej edycji konkursu dokonał Przewodniczący Komisji Znaku Jakości - Zdzisław Nowakowski.

Po części oficjalnej organizatorzy przewidzieli wycieczkę po Parlamencie dla uczniów ze zwycięskich szkół, którzy mogli przyjrzeć się z bliska sali obrad i innym miejscom znanym tylko z przekazów telewizyjnych. Nie zabrakło też czasu na pytania dziennikarzy i pamiątkowe zdjęcia (galeria). Dzięki wspaniałym uczniom, ogromnemu zaangażowaniu dyrekcji i nauczycieli uczących w „Trzynastce” mogliśmy być uczestnikami tak doniosłego wydarzenia.
Rok:

2007

2006

2004

2002


<<- Powrót na stronę główną
aktualności - kontakt - forum          


Copyright © 2008 by SP13