Szkoła Podstawowa nr 13 im. Jana Bytnara Rudego w Mielcu

forum

Dziś jest: czwartek, 28 marca 2024 r.

http://www.sp13.mielec.pl --> Home -> Statuetka szkoły

Hymn szkoły
Statuetka szkoły
Laureaci konkursów
Osiągnięcia sportowe
Projekty szkolne
Interkl@sa
Archiwum WWW SP13
Kilka słów o Mielcu

Statuetka „Szczęśliwa 13”

Statuetka szkoły z optymistycznym hasłem „Szczęśliwa 13” jest znakiem uznania dla najlepszych z najlepszych. Jest nagrodą fundowaną przez Radę Rodziców od roku szkolnego 2003/2004.

Granitowa podstawa statuetki jest symbolem znojnej pracy i nieugiętej postawy wobec przeciwności. Złoty kolor cyfr jest znakiem wyróżnienia najwyższej rangi i nawiązuje do numeru szkoły. Otrzymują ją absolwenci szkoły, których średnia ocen ze świadectwa wynosi co najmniej 5,7 i legitymują się wzorowym zachowaniem.

Ponadto ten honorowy posążek z tytułem „Przyjaciel Szkoły” wręczany jest wybitnym postaciom i pełnym życzliwości sojusznikom szkoły. W jego posiadaniu są:
„Przyjaciel Szkoły 2003” - ks. bp. Tadeusz Pieronek - rektor Papieskiej Akademii Teologicznej
„Przyjaciel Szkoły 2004” - Barbara Wachowicz - literat, publicysta
„Przyjaciel Szkoły 2005” - Alicja Więcek - rodzic, członek Zarządu Rady Rodziców
„Przyjaciel Szkoły 2005” - Wiesław Wałek - rodzic, członek Zarządu Rady Rodziców
„Przyjaciel Szkoły 2007” - Maria Kijak - nauczyciel matematyki, zastępca dyrektora szkoły (1994 - 2007)

Statuetkę i tytuł „Wzorowy Absolwent” w poszczególnych latach szkolnych otrzymali uczniowie:

Nagrodę Prezydenta Miasta Mielca w ramach miejskiego konkursu „ Młodzi Nieprzeciętni”. otrzymała uczennica klasy 6b Agnieszka Siry, a także odebrała rower z rąk Prezydenta Miasta Mielca – Janusza Chodorowskiego w ramach miejskiego konkursu „Rower dla najlepszego ucznia”. Po raz szósty Szkoła wręczyła wzorowym absolwentom statuetki „Szczęśliwej Trzynastki” której fundatorami jest Rada Rodziców. Otrzymały ją Agnieszka Siry oraz Agnieszka Truniarz.

Rok szkolny:

2009/2010