Zdalne nauczanie

PROJEKT EFS

Przydatne linki
BIP
bip
Translate
English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Rekrutacja do Gimnazjum nr 4 na rok szkolny 2015/2016

Do klasy pierwszej Gimnazjum nr 4 kandydatów zamieszkałych w obwodzie szkoły przyjmuje się z urzędu na podstawie ZGŁOSZENIA przez rodziców (opiekunów).

Kandydaci zamieszkali poza obwodem mogą być przyjęci po złożeniu WNIOSKU przez rodziców (opiekunów). W ich przypadku przeprowadzone będzie postępowanie rekrutacyjne z uwzględnieniem KRYTERIÓW przyjęcia do Gimnazjum nr 4.  

Witamy na stronie internetowej Gimnazjum nr 4.
  
Gimnazjum nr 4 mieści się w Mielcu przy ulicy Łąkowej 6 i wraz ze Szkołą Podstawową nr 13 tworzy Zespół Szkół nr 2. Jest szkołą o bardzo dobrej bazie dydaktycznej, stale  rozwijającą się i systematycznie doposażaną w nowoczesne środki dydaktyczne. Uczniowie Zespołu mogą korzystać  z pracowni komputerowych, multimedialnych, przedmiotowych, gabinetów językowych oraz nowoczesnej hali sportowej.
Dbamy również o bezpieczeństwo naszych uczniów. Cały Zespół wyposażony jest w monitoring wewnętrzny i zewnętrzny składający się z ponad 40 kamer, a przy wejściu do segmentu Gimnazjum znajduje się system elektronicznej kontroli obecności (popularnie zwany bramkami). Uczniowie mogą uczęszczać na liczne zajęcie pozalekcyjne - zarówno uzdolnieni, jak również ci z niepowodzeniami dydaktycznymi. W szkole działają też dwa uczniowskie kluby sportowe „Gepard”
i „Volant”, realizowanych jest wiele programów edukacyjnych wspieranych środkami finansowymi z Unii Europejskiej.


Gimnazjum nr 4 w Mielcu
ul. Łąkowa 6 39-303 Mielec
tel (0-17) 788 19 00

E-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Nasze Gimnazjum uzyskało w roku szkolnym 2009/2010 tytuł "SZKOŁY PRZYJAZNEJ UTALENTOWANYM UCZNIOM"

Nasza szkoła – Gimnazjum nr 4 położona jest w spokojnej dzielnicy z dala od ulicznego zgiełku.
 • Droga do niej, na świeżym powietrzu, w towarzystwie rówieśników, staje się przyjemnością. Wielu uczniów wybiera jazdę, korzystając ze ścieżki rowerowej.
 • Lekcje w naszym gimnazjum rozpoczynają się od godziny ósmej i zawsze na I zmianę. Atutem są także mało liczne klasy.
 • Jesteśmy szkołą twórczą, przyjazną i bezpieczną. Warto się nami zainteresować, bo otwieramy się na wszelkie propozycje i posiadamy wysokie kwalifikacje.
 • Nasze certyfikaty to: „Szkoła klasą”, „Szkoła bez przemocy”, „Szkoła bez  korepetycji”.
 • Kształcimy zdolnych, zachęcając ich do rozwijania swoich zainteresowań poprzez udział w bezpłatnych zajęciach pozalekcyjnych. Zapewniamy profesjonalną naukę języków obcych: j. ang., j. niem., j.ros. w laboratorium językowym. Stosujemy nowoczesne metody nauczania z wykorzystaniem Internetu i multimediów.
 • W naszej szkole pracuje doświadczona kadra pedagogiczna. Aż 18 nauczycieli posiada uprawnienia egzaminatora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Doświadczenie, które uzyskują podczas oceny prac pozwala im lepiej przygotowywać uczniów do egzaminów gimnazjalnych.
 • Słabszym uczniom proponujemy uzupełnianie zaległości z wiedzy poprzez uczestnictwo w zajęciach dydaktyczno – wyrównawczych z poszczególnych przedmiotów (wspomaganych środkami unijnymi).
 • Odnosimy liczne sukcesy w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych. Od początku istnienia gimnazjum do chwili obecnej możemy się poszczycić 36 laureatami.
 • Osiągamy też wysokie wyniki z egzaminu gimnazjalnego, co daje naszym absolwentom możliwość wyboru najlepszych szkół średnich.
 • Szkoła dysponuje doskonałą bazą sportową. Uczniowie mogą dbać o zdrowie i rozwijać tężyznę fizyczną – w godzinach popołudniowych dla spragnionych ruchu udostępniamy salę gimnastyczną, siłownię i boiska sportowe. Stwarzamy możliwość korzystania z zajęć na basenie – już na nowym obiekcie.
 • Ponadto proponujemy ciekawe imprezy kulturalne i turystyczne.
 • Stwarzamy atmosferę, która integruje uczniów, wyzwala samodzielność i zapewnia im poczucie bezpieczeństwa.

 

Oto co o szkole mówią jej uczniowie:
 • Kasia P. z kl.3b: „Warto chodzić do tej szkoły, ponieważ uczą tutaj wykwalifikowani i sprawiedliwi nauczyciele. Szkoła jest na bieżąco remontowana.”
 • Ewelina K.: „Czuję się tu bezpiecznie”.
 • Katarzyna W. z kl. 2e: „W naszej szkole działa Samorząd Uczniowski, który często organizuje wspaniałe imprezy, np.: dyskoteki, apele, zapewniając świetną zabawę”.
 • Według ankiety przeprowadzonej w styczniu 2009 r. „Oczekiwania rodziców wobec szkoły” coraz więcej rodziców zapisuje dzieci do naszej placówki, kierując się dobra opinią  o gimnazjum.
 • Najważniejsi dla nauczycieli uczących w tej szkole są uczniowie i troska o ich wszechstronny rozwój. Starają się, aby wychowankowie opuszczający mury tego gimnazjum byli dobrze przygotowani do życiowych wyzwań.
 • Nasza szkoła czeka na Ciebie! Nie wahaj się, wstąp do najlepszych!
 
Wirtualny spacer

Wirtualny spacer
po Gimnazjum nr 4
w Mielcu

 (kliknij)

Kontakt

Gimnazjum nr 4
w Mielcu

ul. Łąkowa 6,
39-303 Mielec
tel (0-17) 788 19 00
gim4@miasto.mielec.pl
gim4@ptc.pl
Szukaj w serwisie...

spum2012

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
Kalendarium
Dzisiaj jest: Niedziela
10 Grudnia 2023
Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka
Imieniny obchodzą
Andrzej, Daniel, Judyta, Julia, Maria,
Radzisława

Do końca roku zostało 22 dni.
Zodiak: Strzelec
Wschód słońca: 07:27
Zachód słońca: 15:26
Odwiedzin
Dziśiaj3
Wczoraj3
W tym tygodniu41
W tym miesiącu49
Wszystkie236349
Cytaty
Świat jest jeno szkołą szukania: nie o to chodzi, kto dopadnie, ale kto przebieży piękniejszą drogą.
stat4u