Zdalne nauczanie

PROJEKT EFS

Przydatne linki
BIP
bip
Translate
English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Rekrutacja do Gimnazjum nr 4 na rok szkolny 2015/2016

Do klasy pierwszej Gimnazjum nr 4 kandydatów zamieszkałych w obwodzie szkoły przyjmuje się z urzędu na podstawie ZGŁOSZENIA przez rodziców (opiekunów).

Kandydaci zamieszkali poza obwodem mogą być przyjęci po złożeniu WNIOSKU przez rodziców (opiekunów). W ich przypadku przeprowadzone będzie postępowanie rekrutacyjne z uwzględnieniem KRYTERIÓW przyjęcia do Gimnazjum nr 4.  

 


Akademia Lokalna Sieci Cisco

 

W naszej szkole w ramach Lokalnej Akademii Sieciowej CISCO można uzyskać bezpłatnie oficjalny certyfikat CISCO.

 

 Posiadamy  instruktora z uprawnieniami do prowadzenia szkoleń w zakresie kursu IT Essentials. Uczniowie mogą bezpłatnie uczestniczyć w szkoleniu i po zdaniu wymaganych egzaminów w naszej szkole otrzymają oficjalny certyfikat CISCO.

 Kurs jest prowadzony przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii multimedialnych, egzaminy zdawane są on-line na serwerze egzaminacyjnym w USA. Materiały do nauczania są dostępne w języku polskim oraz angielskim.

Kurs IT Essentials przygotowuje również do uzyskania zewnętrznego certyfikatu CompTIA A+. Zaliczenie kursu uprawnia do otrzymania zniżki od opłaty egzaminacyjnej. Więcej o certyfikacji można dowiedzieć się na stronie www.CompTIA.org.

Zagadnienia objęte kursem:

1. Wprowadzenie do komputerów osobistych
2. Bezpieczne procedury laboratoryjne
3. Montaż komputera - krok po kroku
4. Podstawy konserwacji i rozwiązywanie problemów
5. Podstawy systemów operacyjnych
6. Podstawy laptopów I urządzeń mobilnych
7. Podstawy drukarek I skanerów
8. Podstawy sieci
9. Podstawowe zabezpieczenia
10. Umiejętności komunikacyjne
11. Komputery osobiste dla zaawansowanych
12. Systemy operacyjne dla zaawansowanych
13. Laptopy i urządzenia mobilne dla zaawansowanych
14. Drukarki i skanery dla zawansowanych
15. Zaawansowane zagadnienia sieciowe
16. Zaawansowane zagadnienia bezpieczeństwa

Kurs PC Hardware and Software jest podzielony na dwie części. Część pierwsza (rozdziały 1-10) obejmuje podstawową wiedzę i umiejętności, zaś część druga (rozdziały 11-16) stanowi uzupełnienie i doskonalenie zdobytych juz kompetencji.

 

Korzyści dla posiadacza certyfikatu

Certyfikat IT Essentials to międzynarodowy dokument potwierdzający umiejętności zawodowe. Certyfikat honorowany jest na całym świecie, potwierdza wysoki poziom wiedzy oraz znajomość rozwiązań technologicznych firmy Cisco Systems.

Certyfikat IT Essentials zapewnia:

  • podwyższenie poziomu umiejętności z zakresu budowy i obsługi komputera,
  • posiadanie kwalifikacji uznawanych na świecie,
  • poprawę zawodowych perspektyw i mobilności,
  • dostęp do materiałów i programów, m.in.:
    • CISCO VIRTUAL DESKTOP - Symulator komputera stacjonarnego;
    • CISCO VIRTUAL LAPTOP - Symulator komputera mobilnego;
    • CISCO POCKET TRACER - Zaawansowane narzędzie do budowy i symulacji sieci komputerowych

 

Program Cisco Networking Academy realizuje w praktyce hasło nauczania internetowego (e-learning). Centralny serwer edukacyjny CNAMS (http://cisco.netacad.net) udostępnia akademiom pełny zestaw materiałów dydaktycznych oraz narzędzi do zarządzania wszystkimi aspektami programu. Dodatkowo CNAMS umożliwia bieżące testowanie nabytej przez uczniów wiedzy, śledzenie postępów nauczania oraz utrzymywanie odpowiedniej jakości kształcenia

 

Platforma e-learningowa

Hasło dostępu do zasobów można uzyskać u (nauczyciela informatyki) instruktora Wiesława Zielińskiego. 

 
Wirtualny spacer

Wirtualny spacer
po Gimnazjum nr 4
w Mielcu

 (kliknij)

Kontakt

Gimnazjum nr 4
w Mielcu

ul. Łąkowa 6,
39-303 Mielec
tel (0-17) 788 19 00
gim4@miasto.mielec.pl
gim4@ptc.pl
Szukaj w serwisie...

spum2012

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 
Kalendarium
Dzisiaj jest: Niedziela
10 Grudnia 2023
Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka
Imieniny obchodzą
Andrzej, Daniel, Judyta, Julia, Maria,
Radzisława

Do końca roku zostało 22 dni.
Zodiak: Strzelec
Wschód słońca: 07:27
Zachód słońca: 15:26
Odwiedzin
Dziśiaj3
Wczoraj3
W tym tygodniu41
W tym miesiącu49
Wszystkie236349
Cytaty
Świat jest jeno szkołą szukania: nie o to chodzi, kto dopadnie, ale kto przebieży piękniejszą drogą.
stat4u