Piątek, 29 marca 2024 r.

Konkurs matematyczny

Projekt "Równe szanse"

FILM PROMOCYJNY GIM4

Nasze Gimnazjum przystąpiło do projektów: Pracownie komputerowe dla szkół oraz Internetowe Centra Informacji Multimedialnej w bibliotekach szkolnych. Projekty te współfinansowane były przez Europejski Fundusz Społeczny
Otrzymaliśmy Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej edycja 2004
oraz pracownie komputerową Apple Mackintosh edycja 2007

Autor strony: mgr Wiesław Zieliński
Współpraca: mgr Bogusława Zielińska,
mgr Bogusława Michalcewicz
Opiekun: mgr Wiesław Zieliński
Aktualizacja: mgr Wiesław Zieliński
Nadzór merytoryczny: dyrektor mgr inż. Teresa Lechocińska - Ciupa

"Śmierć jest dobra. Wobec wszystkiego zła, które się dzieje na świecie, śmierć jest człowiekowi najlepszym przyjacielem (...). Śmierć jest długim snem i chłodną nocą po upalnym dniu. Życie jest gorącym pyłem, a śmierć chłodną wodą (...). W chwili Śmierci ucisza się twoje serce i przestaje się skarżyć."

M. Woltori

* * *

"Świątynię łatwo zbudować. Trudniej sprawić by zamieszkał w niej Bóg."

Waldemar Łysiak

* * *

"Całe życie jedostki to tylko proces narodzin siebie samego; kiedy umieramy, powinniśmy już być w pełni narodzeni - chociaż tragedią losu większości ludzi jest to, że umierają, zanim się narodzili."

Erich From

* * *

"To co jest nam wspólne. To co nas łączy, to co jest wielkie, to co jest nieograniczone - jest Prawdziwe. Natomiast to wszystko co nas różni i nas dzieli, czyli rozmaite sposoby wyrazu, różne style, kolory skóry, charaktery, temperamenty, płeć - to są rzeczy pozorne. Tak naprawdę jesteśmy jednością!"

Tomek Lipiński

* * *

"...więc kiedy znów odezwie się ból i kiedy pojawią się nocne koszmary pamiętaj, że jeszcze możesz nasycić się niebem. Nie powinieneś się poddawać. Walcz! Odepchnij TO od siebie. Nigdy się nie poddawaj!"

Robert Smith

* * *

"Życie nabiera sensu dopiero w wyobraźni."

Dumitriu

* * *

"Podobno szczęściem można się zarazić jak chorobą. Ale jakoś nigdy nie widać epidemii."

A. Neveux

* * *

"Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz na której się znam.

Wilde

* * *

"Jaki dzień w moim życiu był najpiękniejszy? To nie był dzień, to była noc."

Bardot

* * *

"Niektórzy swój widnokrąg biorą za koniec świata."

Orzeszkowa

* * *

"Oddając się miłości dotykamy nieznanego."

Flaubert

* * *

"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."

Monroe

"Niektóre szczyty można zdobyć tylko razem."

Merton

* * *

"Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko, że nigdy się nie podniesie. Człowiek upada i powstaje."

Dostojewski

* * *

"Wiele można zdziałać nienawiścią, ale jeszcze więcej miłością."

Szekspir

* * *

"Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia."

Rodziewiczówna

* * *

"Dziewięćdziesiąt procent naszych zmartwień dotyczy spraw, które nigdy się nie zdarzą."

Thatcher

* * *

"Trwanie po śmierci nie polega na transcendencji jednostkowej świadomości, ale raczej na ekstatycznym zlaniu się tej świadomości z pierwotną naturą wszechświata"

William Blake

* * *

"Gdy się ciągle żyje nad brzegiem przepaści, już się jej nie dostrzega."

Negri

* * *

"Korzystając ze swej przewagi nad resztą 'nieuświadomionego' społeczeństwa, informatyczne lobby aspiruje do roli elity, która ma do spełnienia cywilizacyjne posłannictwo mogące nadać światu nowy wymiar."

Ewa Dziekańska

* * *

"Wszystkich was więzi w krąg
Ślepy horyzont ekranu. (...)
(Czy oni wiedzą, Boże, czy oni wiedzą,
że nie ma rzeczywistości)"

Bronisława Ostrowska

* * *

"Zawsze myślałem, że rzeczywistość stworzono dla tego rodzaju ludzi, którzy nie potrafią zmierzyć się z narkotykami."

Tom Waits

* * *

"Człowiek pozbawiony całej swojej mocy twórczej, nie potrafiący już nawet gdzieś tam w swojej wiosce stworzyć tańca czy piosenki. Człowiek, którego karmi się kulturą konfekcyjną, kulturą standardową, tak jak karmi się woły sianem, to jest właśnie dzisiejszy człowiek."

Anna Bukowska

Powrót na stronę główną
Webc@m  -  Aktualnosci  -  Kontakt  -

Warning: fopen(online.txt): failed to open stream: Permission denied in /newv/links.php on line 274