Szkolna pracownia informatyczna jest otwarta dla uczniów w czasie zajęć pozalekcyjnych oraz dla inicjatyw społeczności lokalnej.
Wyposażoną w nowoczesny sprzęt pracownię komputerową z dostępem do Internetu i nowoczesnego oprogramowania szkoła otrzymała w lipcu 2007 roku w ramach projektu „Pracownie komputerowe dla szkół” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Jednocześnie szkoła posiada drugą, starszą nieco pracownię, wykorzystywaną głównie do wspomagania technologią komputerową i informacyjną procesu dydaktycznego w ramach nauczania poszczególnych przedmiotów.
Poniżej przedstawiamy wykaz zajęć oraz inicjatyw (w nawiasach wskazanie na efekty), jakie mają miejsce w szkolnej pracowni komputerowej i/lub z wykorzystaniem sprzętu znajdującego się w pracowni:
  • lekcje informatyki
  • kółka zainteresowań dla uczniów:
    - kółka informatyczne (strony internetowe uczniówIntermetowy - wirtualny dziennik)

• W naszej szkole w ramach Lokalnej Akademii Sieciowej CISCO można uzyskać bezpłatnie oficjalny certyfikat CISCO. Posiadamy  instruktora z uprawnieniami do prowadzenia szkoleń w zakresie kursu IT Essentials. Uczniowie mogą bezpłatnie uczestniczyć w szkoleniu i po zdaniu wymaganych egzaminów w naszej szkole otrzymają oficjalny certyfikat CISCO
    Akademia CISCO przy ZS2

W naszej szkole nauczyciel informatyki wraz z uczniami na kółku informatycznym opracowali w oparciu o PHP i MYSQL system ''Intermetowy - wirtualny dziennik''.

Wirtualny dziennik stanowi elektroniczny odpowiednik dziennika tradycyjnego i ma za zadanie ułatwić pracę nauczycielom i dyrektorom szkół. Jego wdrożenie i pełne wykorzystanie pozwala na:
  • łatwiejszy kontakt pomiędzy nauczycielem a rodzicem. Poprzez wykorzystanie łączy internetowych, rodzice mają możliwość bezpośredniego, pełnego i stałego monitoringu wyników w nauce swoich dzieci
  • Dzięki nadaniu każdemu użytkownikowi indywidualnego hasła, program pozwala na pełną poufność w relacji nauczyciel - rodzic.

• szkolenia i konferencje Rady Pedagogicznej

Dzisiaj jest: Piątek
26 Kwietnia 2024
Artemon, Klaudiusz, Klet, Marcelin,
Marcelina, Maria, Marzena, Spycimir

Szyderstwo z innych i siebie oczyszcza umysł.