Zdalne nauczanie

PROJEKT EFS

Przydatne linki
BIP
bip
Translate
English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Rekrutacja do Gimnazjum nr 4 na rok szkolny 2015/2016

Do klasy pierwszej Gimnazjum nr 4 kandydatów zamieszkałych w obwodzie szkoły przyjmuje się z urzędu na podstawie ZGŁOSZENIA przez rodziców (opiekunów).

Kandydaci zamieszkali poza obwodem mogą być przyjęci po złożeniu WNIOSKU przez rodziców (opiekunów). W ich przypadku przeprowadzone będzie postępowanie rekrutacyjne z uwzględnieniem KRYTERIÓW przyjęcia do Gimnazjum nr 4.  

Szkolna pracownia informatyczna jest otwarta dla uczniów w czasie zajęć pozalekcyjnych oraz dla inicjatyw społeczności lokalnej.
Wyposażoną w nowoczesny sprzęt pracownię komputerową z dostępem do Internetu i nowoczesnego oprogramowania szkoła otrzymała w lipcu 2007 roku w ramach projektu „Pracownie komputerowe dla szkół” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Jednocześnie szkoła posiada drugą, starszą nieco pracownię, wykorzystywaną głównie do wspomagania technologią komputerową i informacyjną procesu dydaktycznego w ramach nauczania poszczególnych przedmiotów.
Poniżej przedstawiamy wykaz zajęć oraz inicjatyw (w nawiasach wskazanie na efekty), jakie mają miejsce w szkolnej pracowni komputerowej i/lub z wykorzystaniem sprzętu znajdującego się w pracowni:
  • lekcje informatyki
  • kółka zainteresowań dla uczniów:
    - kółka informatyczne (strony internetowe uczniówIntermetowy - wirtualny dziennik)

  • W naszej szkole w ramach Lokalnej Akademii Sieciowej CISCO można uzyskać bezpłatnie oficjalny certyfikat CISCO. Posiadamy  instruktora z uprawnieniami do prowadzenia szkoleń w zakresie kursu IT Essentials. Uczniowie mogą bezpłatnie uczestniczyć w szkoleniu i po zdaniu wymaganych egzaminów w naszej szkole otrzymają oficjalny certyfikat CISCO
    Akademia CISCO przy ZS2 

W naszej szkole nauczyciel informatyki wraz z uczniami na kółku informatycznym opracowali w oparciu o PHP i MYSQL system ''Intermetowy - wirtualny dziennik''.

Wirtualny dziennik stanowi elektroniczny odpowiednik dziennika tradycyjnego i ma za zadanie ułatwić pracę nauczycielom i dyrektorom szkół. Jego wdrożenie i pełne wykorzystanie pozwala na:
  • łatwiejszy kontakt pomiędzy nauczycielem a rodzicem. Poprzez wykorzystanie łączy internetowych, rodzice mają możliwość bezpośredniego, pełnego i stałego monitoringu wyników w nauce swoich dzieci
  • Dzięki nadaniu każdemu użytkownikowi indywidualnego hasła, program pozwala na pełną poufność w relacji nauczyciel - rodzic.

 

 

  • szkolenia i konferencje Rady Pedagogicznej

 
Wirtualny spacer

Wirtualny spacer
po Gimnazjum nr 4
w Mielcu

 (kliknij)

Kontakt

Gimnazjum nr 4
w Mielcu

ul. Łąkowa 6,
39-303 Mielec
tel (0-17) 788 19 00
gim4@miasto.mielec.pl
gim4@ptc.pl
Szukaj w serwisie...

spum2012

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
Kalendarium
Dzisiaj jest: Sobota
20 Lipca 2024
Imieniny obchodzą
Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń,
Eliasz, Heliasz, Hieronim, Leon,
Małgorzata, Paweł, Sewera

Do końca roku zostało 165 dni.
Zodiak: Rak
Wschód słońca: 03:52
Zachód słońca: 19:29
Odwiedzin
Dziśiaj1
Wczoraj0
W tym tygodniu34
W tym miesiącu218
Wszystkie237557
Cytaty
Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak jakby cudem było wszystko.
stat4u