Sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego

w I półroczu roku szkolnego 2010/2011

Wrzesień

• W pierwszym tygodniu września młodzież gimnazjum wybrała opiekunów SU: ponownie zostały nimi panie Barbara Pyrz i  Mirosława Szypuła.
  • Na pierwszym zebraniu przedstawicieli samorządów klasowych opiekunki SU zapoznały uczniów z regulaminem wyboru przewodniczącego SU. Na zebraniu ustalono, że do końca września do opiekunów SU będą napływały zgłoszenia kandydatur na przewodniczącego SU.
  • Z okazji Dnia Chłopaka SU zorganizował dyskotekę szkolną dla uczniów klas drugich i trzecich, która odbyła się na auli szkolnej.

Październik

• W dniu 5 października przeprowadzone zostały wybory przewodniczącego SU. Swoje kandydatury na przewodniczącego SU zgłosili: Anna Matuszkiewicz z klasy 3b, Klaudia Kotula z klasy 3b, Dawid Grabowski z klasy 2a i Kamil Napieracz z klasy 2b.  Młodzież naszej szkoły otrzymała karty do głosowania na których widniały nazwiska kandydatów. Każdy głosujący mógł wybrać tylko jednego kandydata. W głosowaniu wzięło udział 302 uczniów. W wyniku głosowania przewodniczącym SU został  Dawid Grabowski a jego zastępcą  Anna Matuszkiewicz.
  • Na zebraniu SU dokonano wyboru sekcji , które będą działały w tym roku w szkole.
  • W dniu 13 października ( przeddzień Dnia Edukacji Narodowej popularnie zwanego Dniem Nauczyciela) młodzież z SU przygotowała życzenia dla Grona Pedagogicznego, które również zostały zamieszczone na stronie internetowej naszej szkoły..
  • W październiku w szkole odbyły się „Otrzęsiny” uczniów  klas pierwszych. Jest to impreza zainicjowana przez SU, ale od ubiegłego roku organizatorem jest  klasa która w poprzednim roku wygrała tę imprezę. Pod przewodnictwem pani Zofii Tychanowicz klasa 2b w sposób perfekcyjny przygotowała scenariusz i poprowadziła imprezę. Młodzież klas pierwszych bardzo poważnie potraktowała rywalizację między sobą, co zaowocowało świetną zabawą. Jury w skład którego wchodzili : w-ce dyrektor T. Lechocińska –Ciupa, B. Pyrz oraz D. Grabowski i A. Matuszkiewicz oglądali i oceniali klasowe prezentacje, śpiewy i inne występy artystyczne Zwycięską klasą okazała się klasa 1b pod kierunkiem pani B. Michalewicz. Wszystkim serdecznie Gratulujemy.

Listopad

• Na zebraniu SU przewodniczący wszystkich klas zostali poinformowano o przystąpieniu naszej szkoły do kolejnej edycji Ogólnopolskiej akcji „Góra grosza”.
    W szkole zostały rozwieszone plakaty  propagujące tę akcję.
  • Pod koniec listopada zgodnie z wieloletnią tradycją odbyła się szkolna dyskoteka Andrzejkowa, tym razem już z udziałem wszystkich uczniów naszej szkoły.
  • 30 listopada członkowie SU  A. Matuszkiewicz i J. Czachor w imieniu całej społeczności uczniowskiej złożyli na ręce pana dyrektora Andrzeja Bryły kwiaty z podziękowaniami za wieloletnią pracę i prowadzenie szkoły wraz z  gratulacjami  z okazji objęcia  stanowiska wice – starosty powiatu mieleckiego.

Grudzień

• Na początku grudnia do naszego gimnazjum został zaproszony przez SU Święty Mikołaj. Odwiedził on niektóre klasy, ale przede wszystkim chciał spotkać się
    z nauczycielami. Doceniając ich ciężką pracę miał dla nich słodkie upominki: Jednak aby je dostać, każdy nauczyciel musiał Mikołajowi zaśpiewać piosenkę , wyrecytować wierszyk lub opowiedzieć ciekawą historyjkę. Wszyscy spisali się celująco.
  • W grudniu zakończyła się Ogólnopolska akcja „ Góra grosza”. Większość klas wzięła udział w zbiórce pieniędzy, na szczególne wyróżnienie zasłużyły klasy trzecie. Indywidualnie na uwagę zasłużyła uczennica klasy 1d Aleksandra Pietryka, która sama przekazała pieniążki mimo iż reszta klasy nie prowadziła zbiórki.

Lp

Kwota

1c

1d

2c

2d

2e

3c

3d

Łącznie uzbieraliśmy 272,60 zł.

DZIĘKUJEMY

• Również w grudniu z inicjatywy uczniów klasy 3b w szkole została przeprowadzona zbiórka rzeczy w ramach akcji Szlachetna Paczka. Koordynatorkami były pani Maria Tyczyńska i pani Barbara Pyrz.
  • W okresie przedświątecznym przeprowadzono konkurs na najładniej udekorowaną  salę.  W dniu 22 grudnia w czasie trwania wigilii klasowych  dokonano oceny sal. Wyniki zostaną ogłoszone na początku II semestru i przyznane nagrody. Należy pochwalić wszystkie klasy, które  świątecznie przystroiły swoje sale na wigilię klasową.
  • Przez cały pierwszy semestr prowadzone były również zbiórki : makulatury i zakrętek. Zebrana makulatura zostanie odwieziona do Sinomy. Zakrętki będą przekazane do Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. W zbiórce makulatury wyróżniła się: Weronika Tyrpa z klasy 2A,  Anna Pazdro uczennica klasy 3 B, Kasper Radoń z klasy 3A. W zbiórce zakrętek na wyróżnienie zasłużyli: Kacper Szalwa, Kagan Natalia, Marcin Hawro, Anna Kuklińska i Michał Ryk z klasy 2a; Karolina Babula z klasy 2d; Adrian Mączyński i Kasper Radoń z klasy 3a; Aleksandra Rolek z klasy 3b; Dominik Hyjek z klasy 3c; Damian Sobuś i Klaudia Reipold z klasy 3 d.

Barbara Pyrz

Mirosława Szypuła

Dzisiaj jest: Piątek
19 Kwietnia 2024
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad,
Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń,
Leon, Leontyna, Pafnucy, Tymon, Werner,
Włodzimierz

Zodiak: Baran
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy, ale na szukanie go warto poświęcić życie.