Błąd

[sigplus] Critical error: Image gallery folder 2012/otr is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Otrzęsiny klas I

W środę 17 października 2012 roku odbyło się przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona gimnazjalistów, czyli tradycyjne „otrzęsiny”. Imprezę przygotowała klasa 2b wraz z wychowawczynią p. H. Wolską.Prowadzącymi byli Wiktoria Brzezińska i Marcel Orłowski.

„Otrzęsiny” rozpoczął film nagrany przez uczniów 2b, pokazujący w sposób metaforyczny, jak wiele przeszkód musieli pokonać uczniowie ubiegłorocznej 1b, aby osiągnąć wymarzony cel, jakim było świadectwo z paskiem.

{gallery width=480 height=330 counter=1 links=0 slider=boxplus.transition animation=3000 navigation=both orientation=vertical }2012/otr{/gallery}

Potem przyszła kolej na rywalizację klas pierwszych o laury zwycięstwa. Wszystkie konkurencje oceniało jury w składzie: pani dyrektor Teresa Lechocińska- Ciupa, pani wicedyrektor Beata Machnik-Babula, pani opiekun samorządu uczniowskiego: Mirosława Szypuła, przewodniczący SU – Maciej Ryba oraz Katarzyna Burek - przewodnicząca klasy 2b, jako reprezentantka klasy, która rok temu wygrała rywalizację o laury pierwszeństwa z pozostałymi klasami pierwszymi.

Na początek klasy:

- 1a z wychowawczynią panią Barbarą Pyrz,

- 1b z wychowawczynią panią Małgorzatą Brach

- 1c z wychowawczynią panią ZofiąTychanowicz

dokonały prezentacji swoich klas.

Potem przyszła kolej na konkurencje sprawdzające różne umiejętności pierwszoklasistów: quiz wiedzy o szkole, jedzenie bitej śmietany na czas, prezentacja klasowych kotów i wreszcie konkurencja sportowa – bieg parami
z balonikami przytrzymywanymi tylko głowami. Nie zabrakło również zabawy integracyjnej, podczas której dwie „rodziny” gimnazjalistów udały się na wycieczkę do ZOO. Po wszystkich emocjach przyszła kolej na podsumowanie.

Zwycięską klasą okazała się klasa 1a i jej to został wręczony dyplom zwycięstwa i statuetka „kota”. Każda z rywalizujących klas otrzymała kupony zwalniające z pytania całej klasy na dowolnie wybranej lekcji. Odpowiednio: klasa 1a – 3 bony za I miejsce, 1b – 2 bony za II miejsce i 1c – 1 bon za III miejsce.

Na koniec odbyło się uroczyste ślubowanie, które poprowadziła pani dyrektor Teresa Lechocińska- Ciupa. Pani dyrektor osobiście pasowała każdego ucznia na gimnazjalistę, a wychowawcy klas wręczyli swoim wychowankom pamiątkowe dyplomy.

Po części oficjalnej świeżo upieczeni gimnazjaliści ruszyli w tany, zabawa trwałaby z pewnością do białego rana, gdyby nie fakt, że następnego dnia należało stawić się punktualnie o 8 rano, aby rozpocząć swój wyścig po świadectwo
z paskiem.

Wszystkim klasom pierwszym i ich wychowawcom gratulujemy wspaniałego przygotowania do zabawy.

Dzisiaj jest: Piątek
29 Marca 2024
Cyryl, Czcirad, Eustachy, Eustachiusz,
Ostap, Wiktoryn

Zodiak: Baran
Człowiek jest mniej nieszczęśliwy, gdy nie jest nieszczęśliwy sam.