Mazovia Junior Cup 2012

W dniach 9-11.03.2012 roku tradycyjnie w halach Płońska i Sochocina rywalizowała młodzież i dzieci o trofea w Międzynarodowych Mistrzostwach Mazowsza - XI Fukuda Mazovia Junior Cup w badmintona.

Turniej został zorganizowany w trzech kategoriach wiekowych zaliczanych do rankingu Polskiego Związku Badmintona: do lat 19, 16 i 13. Dodatkowo po raz drugi w historii rozgrywane były też kategorie do lat 11. Wszystko to miało wpływ na znaczne, w stosunku do roku ubiegłego, zwiększenie frekwencji. Wystartowało ponad 320 zawodniczek i zawodników (ponad 70 z zagranicy) z 53 klubów. Swych reprezentantów przysłały kluby z Białorusi, Litwy, Mołdawii i Ukrainy.

Znakomicie w zawodach zaprezentowała się Kasia Słomba, zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Badmintona „Volant” Mielec, która w parze z Zuzanną Glijer z Suchedniowa zdobyła brązowy medal w grze podwójnej dziewcząt w kategorii juniorów młodszych. Uzyskany wynik i kolejne punkty do rankingu PZBad zapewniają tej parze awans bez eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się 29 czerwca w Krakowie.

Co roku organizatorzy starają się, aby zawody miały coraz wyższy poziom. W tym roku, również było kilka nowości. Po raz pierwszy w turnieju zagrali reprezentanci Mołdawii. Drugą nowością było 9 profesjonalnych mat badmintonowych, na których toczyła się rywalizacja w Płońsku. Dotychczas w tej hali gry rozgrywane były na parkiecie. Teraz standard wzrósł, a uczestnicy bardzo sobie chwalili halę i jej warunki. Szkoda tylko, że na koniec imprezy Płońsk miał awarię prądu (ze względu na silne wiatry), co odbiło się również na turnieju. Kilka ostatnich finałów musiano dograć przy świetle dziennym. Jednak nikt ze startujących nie robił z tego tragedii. Niestety z tego powodu, że nie mogła się odbyć uroczysta ceremonia zwycięzców.

Dzisiaj jest: Czwartek
25 Kwietnia 2024
Jarosław, Marek, Wasyl
Siedemnastu. Wszyscy uzbrojeni po zęby. Siedemnastu, ale kto by ich tam liczył?.