Błąd

[sigplus] Critical error: Image gallery folder 2012/fn is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Sukcesy na Festiwalu Nauki i Techniki naszych uczniów.

W dniach 13 i 14 stycznia 2012 roku uczniowie naszego gimnazjum aktywnie uczestniczyli w II Festiwalu Nauki i Techniki, którego głównym organizatorem jest mieleckie Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli.

Uczniowie z klas: 3d,3a,3e i 1b pod opieką nauczycielek matematyki przygotowali wystawę , której tematem przewodnim były wielościany i mozaiki matematyczne. Uczniowie z klasy 1b, 3d i 3a przedstawili swoje prace, które wykonali w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Matematyka jest piękna”. Dużym zainteresowaniem na festiwalu cieszyła się kopuła Fullera, którą budowali uczniowie z klasy 3a i 3e oraz stoisko, na którym uczennice z 1b, 3a i 3d prezentowały sposób wykonywania wielościanów metodą origami oraz budowę gwiazdy morawskiej z plastikowych rurek do picia.
Dwóch uczniów z klasy 3d i 3e wzięło udział w konkursie na zdalne sterowanie helikopterem po torze przeszkód zajmując 4 miejsce.
Dwie drużyny po trzech uczniów z klas 1b, 2b i 3a wzieło udział w konkursie informatycznym „Lotnictwo polskie" i "Christmas" zrealizowanym w programie Baltie zajmując w jednym z nich 1 miejsce, a w drugim 3 miejsce.
Ponadto duża grupa uczniów naszego gimnazjum miała okazję wysłuchać ciekawego wykładu „O czym fizyk myśli w zimie?” prof. dr hab. Łukasza Turskiego z Centrum Fizyki Teoretycznej Polskiej Akademii Nauk.
Uczniowie zwiedzili również interaktywną ekspozycję „Eksperymentuj" przygotowaną przez Centrum Nauki Kopernik, a także wzięli udział w warsztatach pt. „Budowa i programowanie robotów z klocków Lego Mindstorms".
Nagrodą dla najbardziej zaangażowanych uczniów były wejściówki na  film w technologii 3D pt. "Jaskinia zapomnianych snów".

{gallery width=480 height=380 counter=1 links=0 slider=boxplus.transition animation=3000 navigation=both orientation=vertical }2012/fn{/gallery}

Dzisiaj jest: Piątek
19 Kwietnia 2024
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad,
Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń,
Leon, Leontyna, Pafnucy, Tymon, Werner,
Włodzimierz

Zodiak: Baran
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy, ale na szukanie go warto poświęcić życie.