WYBRALI BADMINTONA

Pięćdziesiąty siódmy w kolejności, drugi w bieżącym sezonie turniej z cyklu Grand Prix Victora w Mielcu odbył się w wyborczą niedzielę, 9 października 2011 r. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2. Na badmintonowych kortach pojawiło się 24 zawodników, którzy stoczyli ze sobą 60 pojedynków.

Już pierwsze potyczki na korcie w kategorii Runners Up pokazały, że turniej będzie bardzo zacięty. Szczególnie emocjonujący przebieg miała rywalizacja w grupie nr 4, w której spotkali się Adam Bunio i Adrian Bogdan z Nowej Dęby oraz Jarosław Mazur i Dawid Rzeszutek z Mielca. Wszystkie, poza jednym pojedynki kończyły się w trzech setach i do samego końca, pomimo zastosowania w zawodach systemu pośredniego (dwóch awansujących), nie było wiadomo, kto przejdzie do fazy pucharowej.

Pierwszą niespodzianką było zwycięstwo 2:1 (21:19, 17:21, 21:12) Jarosława Mazura, powracającego do gry po rocznej nieobecności, nad Adamem Bunio. Kolejną sprawił Dawid Rzeszutek, uczeń I klasy Gimnazjum nr 4 w Mielcu, który w podobnym stosunku 2:1 (18:21, 21:16, 21:18) pokonał Adriana Bogdana, absolwenta szkoły średniej, zawodnika MKS Stal Nowa Dęba. W kolejnych pojedynkach Dawid dopiero w końcówce meczu uległ Adamowi Bunio 1:2 (16:21, 22:20, 20:22) i pokonał Jarosława Mazura 2:1 (21:16, 14:21, 21:19). Z „grupy śmierci” awansował jeszcze Adrian Bogdan, który wygrał swoje 2 pozostałe mecze. W dalszej, pucharowej fazie turnieju Dawid odpadł przegrywając z późniejszym zwycięzcą w tej kategorii – Markiem Kamińskim z Nowej Dęby, natomiast Adrian zajął II miejsce.

W kategorii Old Boys po raz kolejny triumfował Adam Bunio, wygrywając wszystkie swoje pojedynki. Po kilkuletniej nieobecności do gry w tej kategorii wrócił Grzegorz Fijałkowski z Mielca, który zajął IV miejsce. Najsympatyczniejszym zawodnikiem w tej kategorii i na turnieju był Przemysław Grzeszkowiak z Warszawy, który na mieleckie zawody przyjechał w „przerwie” sanatoryjnego pobytu w Busku Zdroju J.

W kategorii Kobiet do rywalizacji przystąpiły dwie zawodniczki: Kasia Słomba i Karolina Dziekan. Wygrała bardziej utytułowana Kasia.

W kategorii Open triumfował zwycięzca zeszłorocznej edycji, lider klasyfikacji generalnej – Łukasz Pieniążek z Rzeszowa, który wygrał wszystkie swoje pojedynki bez strat seta.

Ciekawie przebiegała rywalizacja w grach podwójnych. Zwyciężyli, co prawda liderzy klasyfikacji Adam Bunio i Dawid Rząsa, ale po ciężkich bojach i nerwowych momentach szczególnie w finałowym meczu z Adrianem Bogdanem i Łukaszem Dycha wygranym 2:1 (21:19, 14:21, 21:14).

W poszczególnych kategoriach wygrywali:

Kat. Runners Up:

1. Marek Kamiński – Nowa Dęba
  2. Adrian Bogdan – Nowa Dęba
  3. Łukasz Dycha – Nowa Dęba

Kat. Kobiet

1. Katarzyna Słomba – Mielec
  2. Karolina Dziekan – Mielec

Kat. Old Boys

1. Adam Bunio – Nowa Dęba
  2. Robert Karnasiewicz - Mielec
  3. Tadeusz Michalik – Tarnów

Kat. Open

1. Łukasz Pieniążek – Rzeszów
  2. Jarosław Mazur – Mielec
  3. Ernest Ścipień – Nowa Dęba

Kolejny turniej z cyklu Grand Prix Victora w Mielcu odbędzie się 13 listopada 2011 r.

Link do zdjęć https://picasaweb.google.com/116725520955962053211/57GPVictoraMielec20111009. Zdjęcia w rozmiarze1024x768 po kliknięciu w zdjęcie.

Dzisiaj jest: Czwartek
28 Marca 2024
Aniela, Antoni, Jan, Krzesisław,
Sykstus

Zodiak: Baran
Jeżeli światło jest pierwszą miłością życia, czyż miłość nie jest pierwszym światłem serca?.