ﻁ Samorząd Uczniowski

KOMUNIKATY SU

1. Samorząd Uczniowski organizuje akcję pieczenia i sprzedaży ciast świątecznych. Osoby przygotowujące ciasta mogą otrzymać do 40pkt dodatnich z zachowania. Informujemy, że w dniach 3-4 grudnia oraz 10-11 grudnia będą one sprzedawane przez uczniów zarówno na terenie gimnazjum jak i po stronie szkoły podstawowej. Zebrane w ten sposób fundusze zostaną przekazane na zakup upominków świątecznych dla dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu.
  2. Przypominamy, że trwa akcja Segregujesz-Pomagasz- Fundujesz w ramach której uczniowie przynoszą odzież, obuwie, koce, zasłony, torby itp. Wymienione rzeczy mają nadawać się jeszcze do wykorzystania. Worki na te surowce można odbierać u pani Mirosławy Szypuły lub u pani Barbary Pyrz. Przyniesione paczki mają mieć naklejoną kartkę z imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą , a drugą taką samą kartkę należy dostarczyć do opiekunek SU. Worki składane są w boksie w szatni, tam gdzie wcześniej zbierana była makulatura. Akcja trwa do końca I półrocza.
  3. Od poniedziałku tj. 26 listopada do 20 grudnia rusza Akcja Góra Grosza. Klasy, które chcą do niej przystąpić proszone są o potwierdzenie udziału u przewodniczącego lub zastępcy SU.

Uczniowie, którzy wyróżnią się podczas zbiórki oprócz punktów z zachowania zostaną dodatkowo nagrodzeni zwolnieniem z pytania w ciągu jednego dnia, do wykorzystania do końca I półrocza.

1. W czwartek 29 listopada od godziny 1700 do 2000 odbędzie się na auli szkolnej dyskoteka andrzejkowa dla wszystkich klas gimnazjum. Podczas dyskoteki będzie możliwość zakupienia w sklepiku szkolnym napojów. Przypominamy, o dostarczeniu przed dyskoteką do wychowawcy klasowego zgody rodziców.

Charytatywna Działalność Samorządu Uczniowskiego
Często organizujemy akcje, które mają na celu pomoc tym, którzy tej pomocy potrzebują.W minionych latach organizowaliśmy loterię fantową a zebrane pieniążki przeznaczyliśmy na pomoc podopiecznym Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia. Dla tego samego Hospicjum zbieraliśmy również nakrętki w I edycji akcji Nakrętki.pl. Zorganizowaliśmy również akcje , które miały na celu zebranie funduszy na zakup protezy stopy dla naszego szkolnego kolegii. W tym celu prowadziliśmy kwesty , zorganizowaliśmy sprzedaż prac plastycznych uczniów i nauczycieli mieleckich szkół. Włączyli się do niej również absolwenci naszej szkoły, którzy aktualnie kończą Akademie Sztuk Pięknych. W II edycji zbiórki plastykowych nakrętek przekazaliśmy je do OSP Cyranka na zakup nowego wozu bojowego. Już zgłosili się do nas strażacy z sąsiedniego OSP Mościska z prośbą, żebyśmy również dla nich prowadzili podobną zbiórkę.
W tym roku m.in. nadal zbieramy plastikowe nakrętki, co ma umożliwić zakup specjalistycznego fotelika samochodowego dla 2,5 letniej  chorej Elizy, ale też uczymy się przez to jak dbać o środowisko. Przed tegorocznymi Świętami Bożego Narodzenia staraliśmy się pomóc jak największej ilości osób. Dzięki akcji sprzedawania ciast świątecznych upieczonych przez członków naszej sekcji uzbieraliśmy sporą kwotę (400zł), która została przeznaczona na prezenty dla dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu. Uśmiechy na twarzach dzieci były dla nas największą nagrodą. Do naszych codziennych akcji, które prowadzimy w ZS nr 2 staramy się zachęcić jak największą liczbę uczniów oraz nauczycieli i pracowników szkoły. Nikt nie jest obojętny na losy tych, którzy mają gorsze warunki życia od naszych. Aktualnie w naszej szkole trwa akcja WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA organizowana przez UNICEF Polska. Uczniowie wykonali własnoręcznie lalki przedstawiające ludzi z wszystkich stron świata. Zostaną one zlicytowane na zebraniu rodziców. Pieniądze z akcji przekazane zostaną na pomoc dla dzieci w Sierra Leone.

Dzisiaj jest: Czwartek
25 Kwietnia 2024
Jarosław, Marek, Wasyl
Siedemnastu. Wszyscy uzbrojeni po zęby. Siedemnastu, ale kto by ich tam liczył?.