ﻁ Z Comeniusem w Tallinie

Wzięło w niej udział 6 uczniów (Wiktoria Brzezińska, Karolina Kosowicz, Wiktoria Krupińska, Wiktoria Skrzyniarz, Michał Kogut, Marcel Orłowski) i 4 nauczycieli (Dorota Buczek Kolanko, Joanna Grzebyk, Barbara Stępień, Aldona Zbrzezny)naszej szkoły. Uczetniczyli w niej także przedstawiciele szkół partnerskich z Hiszpanii i Włoch.

Program pobytu był bardzo napięty – oprócz zajęć w szkole odbywały się zajęcia praktyczne w grupach międzynarodowych na wyspie Aegna. Zwiedzaliśmy także Tallin, którego Stare Miasto opisywane jest jako miejsce magiczne, gdzie podziwiać można kilkuwiekowe mury i poczuć atmosferę średniowiecza. Historię miasta przybliżyło nam muzeum miejskie Linnamuuseum, w którym schodzi się do długich na kilkaset metrów podziemnych korytarzy z XVII i XVIII w., by obejrzeć zaaranżowane scenki opowiadające o historii miasta. Niezwykłą atrakcję stanowiło także muzeum Seaplane Harbour, gdzie mogliśmy zajrzeć pod pokład sześćdziesięciometrowej łodzi podwodnej Lembit. Tallin to nie tylko historia lecz także nowoczesność. Mogliśmy tego doświadczyć odwiedzając wieżę telewizyjną, w której przenikają się w nim nawzajem przeszłość i przyszłość, technologia i sowiecka architektura. Młodzież gościła u rodzin swoich estońskich kolegów, którzy okazali się otwartymi i serdecznymi ludźmi.

Spotkanie w Estonii było podsumowaniem dwuletniej pracy nad projektem. Odbyła się prezentacja gazetki projektu, która powstała dzięki wspólnej pracy uczniów ze szkół partnerskich. Zawiera artykuły, eseje, wywiady, komentarze, przepisy potraw i zdjęcia związane z tematem  projektu, który dotyczył zmieniających się stylów życia młodzieży w ciągu ostatnich dziesięcioleci w różnych częściach Europy.

Dzisiaj jest: Sobota
4 Maja 2024
Florian, Grzegorz, January, Michał,
Monika, Paulin, Strzeżywoj

Wywierać na kogoś wpływ znaczy to obdarzać go swoją duszą.