ﻁ MŁODZI NAUKOWCY 2014

MŁODZI NAUKOWCY 2014

30 maja nasze gimnazjum wzięło udział w V Mieleckim Festiwalu Nauki i Techniki i zaprosiło na spotkanie z matematyką i techniką.
Na naszym stoisku goście mogli zagrać w gry matematyczne blokus i digit, układać tangramy i domina matematyczne oraz niezwykłe mozaiki z wielobarwnych klocków.
Zaprezentowaliśmy imponującą kolekcję brył platońskich i archimedesowych. Nasi uczniowie pokazali, jak z gazet zbudować intrygującą, wytrzymałą i stabilną konstrukcję przestrzenną, czyli kopułę geodezyjną. Dużym powodzeniem cieszyły się klocki reko, z których odwiedzający mogli budować piękne wielościany na wzór modeli przygotowanych przez uczniów z klasy 3b i 1d. Uczennice z klasy 2a Natalia Szul i Julia Brzdęk uczyły jak wykonać haft matematyczny. Zaprezentowaliśmy całą kolekcję prac uczniowskich wykonanych w ramach projektu edukacyjnego „Matematyka – nitką haftowane”. Każdy odwiedzający mógł sam zbudować model wielościanu z rurek do picia. Uczennice z klasy 3b Karolina Bauer i Weronika Surdej pokazały jak wykonać niezwykle oryginalne składanki modułowe o geometrycznych strukturach. Marcin Polak z klasy 3c przedstawił model poduszkowca oraz model elektrowni wiatrowej, a Grzegorz Chodorowski z klasy 1b zaprezentował wykonany przez siebie model rakiety Meteor -1. Każdy gość otrzymywał na pamiątkę bryłę wykonaną metodą orgiami lub z rurek. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych nasze stoisko cieszyło się duża popularnością; gościom bardzo podobał się niezwykle kolorowy wystrój, ciekawa prezentacja multimedialna oraz to, że każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie i poznać matematykę z innej niż dotychczas strony.
Uczniowie z klasy 3b: Justyna Kiełbasa, Mateusz Gujda i Jakub Bazak oraz Aleksandra Snopkowska z klasy 2b reprezentowali naszą szkołę w „Biegu po wiedzę” – odpowiedzieli poprawnie na wszystkie pytania teoretyczne, a o zajętej lokacie zdecydował czas, w jakim uczniowie pokonali trasę biegu. Drużyna zdobyła dla szkoły wspaniały puchar.
Nasze gimnazjum wzięło również udział w przeglądzie zespołów muzycznych zatytułowanym „Artystyczno-naukowy zawrót głowy”. Zaprezentowali się: Wiktoria Gancarz w utworach: ‘This world’ i ‘When I was your man’, Izabela Nowak, Maciej Draguła –„Dni, których nie znamy”, Bernadetta Łachut – „Świat to muzyka”, Gabriela Kania – ‘Follow me’ oraz zespół muzyczny w składzie: Kamil Krempa – keyboard, Katarzyna Kagan – gitara i śpiew, Emilia Łachut – altówka, Agnieszka Pieróg – śpiew ‘Use somebody’.
Nasi młodzi naukowcy przygotowywali się do udziału w festiwalu pod opieką nauczycieli: Heleny Wolskiej, Mirosławy Szypuły, Ewy Ziemby-Ząbek, Piotra Kuska, Witolda Targosza oraz Roberta Karnasiewicza.

Dzisiaj jest: Sobota
4 Maja 2024
Florian, Grzegorz, January, Michał,
Monika, Paulin, Strzeżywoj

Wywierać na kogoś wpływ znaczy to obdarzać go swoją duszą.