ﻁ Relacja z wizyty zagranicznych gości w szkole

Relacja z wizyty zagranicznych gości w szkole

Dobiegła końca wizyta zagranicznych gości w naszej szkole. W ciągu całego tygodnia nauczyciele i uczniowie ze szkół partnerskich uczestniczyli w zajęciach związanych z tematyką projektu w szkole, jak również podczas wycieczek krajoznawczych. We wtorek zwiedziliśmy zamek w Łańcucie, natomiast środę spędziliśmy w Krakowie, gdzie poznawali najważniejsze zabytki miasta. Odwiedziliśmy też podziemną trasę turystyczną, gdzie mieli okazję zapoznać się z historią miasta. Kulminacyjnym punktem spotkania był pokaz mody nastolatków na przestrzeni kilku pokoleń w różnych krajach europejskich. We wszystkich zajęciach i wycieczkach zagranicznym uczniom towarzyszyli polscy koledzy, u których mieszkali przez cały okres pobytu w Mielcu. Podczas uroczystości obejrzeliśmy także przedstawienie teatralne w języku angielskim w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej. Była to nowa wersja bajki o Czerwonym Kapturku. Po południu uczniowie bawili się na dyskotece szkolnej połączonej z grillem. Na zakończenie wizyty udaliśmy się do Inkubatora Nowych Technologii IN -TECH 1, gdzie zapoznano nas z działalnością Specjalnej Strefy Ekonomicznej i pokazano jak firmy prowadzą swoją działalność. Ostatnie popołudnie uczniowie spędzili w swoim własnym gronie, natomiast nauczyciele świętowali wspólnie Dzień Edukacji Narodowej.

Dzisiaj jest: Wtorek
7 Maja 2024
Benedykt, Bogumir, Domicela, Flawia,
Florian, Gizela, Gustawa, Ludmiła,
Ludomiła, Sawa, Wincenta

W życiu chodzi o to, by być trochę niemożliwym.