ﻁ Awans mieleckich badmintonistów

Awans mieleckich badmintonistów do finałów Mistrzostw Polski

W sobotę, 9 kwietnia 2011 r. w Straszęcinie w ramach „Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży odbyły się eliminacje Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży), w których wzięło udział ponad czterdziestu zawodników z Podkarpacia i Małopolski. Zawodnicy rywalizowali w pięciu kategoriach: singiel chłopców, singiel dziewcząt, debel chłopców, debel dziewcząt i mikst.

Znakomicie w zawodach wypadła Kasia Słomba, zawodniczka mieleckiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Badmintona „Volant”, na co dzień uczennica I klasy Gimnazjum nr 4 o profilu sportowym badminton, która wywalczyła awans w dwóch kategoriach singlu i deblu dziewcząt w parze z Magdaleną Machnik zawodniczką UKS Orbitek Straszęcin. Sukces tym większy, że Kasia w tej kategorii wiekowej występuje po raz pierwszy i niektóre rywalki były od niej o 2 lata starsze.

W tym samym miejscu w godzinach popołudniowych odbyły się eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików. Turniej był rozgrywany systemem „do dwóch przegranych”, a zawodnicy walczyli o dwa premiowane miejsca wśród chłopców i dziewcząt. Całą pulę wśród chłopców zgarnęli wychowankowie mieleckiej „Trzynastki”. I miejsce, bez porażki w turnieju zdobył Dawid Rzeszutek, a drugiego awansował jego kolega z klasy Konrad Rożniał.

Trenerami mieleckich finalistów są Robert Nowak i Robert Karnasiewicz

Dzisiaj jest: Sobota
18 Maja 2024
Światowy Dzień Rodziny
Aleksander, Aleksandra, Alicja, Edwin,
Eryk, Eryka, Feliks, Irina, Liboriusz,
Myślibor, Wenancjusz

Słowo poety, miłość kobiety-są zawsze tym, co zdarza się po raz pierwszy.