ﻁ TURNIEJ O TYTUŁ MISTRZA DOBRYCH MANIER

TURNIEJ O TYTUŁ MISTRZA DOBRYCH MANIER

Proszę, dziękuję, przepraszam – posługiwanie się tymi słowami to fundament zasad dobrego zachowania. Znajomością reguł savoir vivre’u  popisywali się 21 marca 2011 r. uczniowie klas trzecich Gimnazjum nr 4 w Mielcu. W TURNIEJU O TYTUŁ MISTRZA DOBRYCH MANIER przygotowanym przez panie Ewę Rzeszutek i Bogusławę Zielińską zwyciężyła drużyna z klasy III a.

Rywalizacja miała miejsce w auli szkolnej. Każda z klas trzecich  była reprezentowana przez dwuosobowy zespół. Drużyny brały udział w czterech konkurencjach. Miały one
za zadanie odpowiedzieć na dwa pytania teoretyczne z zakresu zasad dobrego zachowania, skomentować scenki ilustrujące łamanie zasad savoir vivre’u, ułożyć na czas puzzle   z hasłami o grzeczności oraz zredagować Szkolny Kodeks Dobrego Zachowania.

Za każdą z konkurencji można było otrzymać określoną w regulaminie liczbę punktów.
Nad sprawnym przebiegiem całego turnieju czuwało jury w osobach nauczycieli: pani Barbary Pyrz, Zofii Tychanowicz oraz przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Dawida Grabowskiego. Po zaciętej rywalizacji bezkonkurencyjna okazała się drużyna klasy III a - Jarosław Wąsik i Michał Osmola.

O miano Mistrza Dobrych Manier walczyli również uczniowie klas I i II.

7 marca 2011r. klasy I rywalizowały w kategorii: test sprawdzający znajomość zasad savoir vivre . Pierwsze miejsce zajęli Maciej Ryba z kl. I a oraz Agnieszka Siry z kl. I b.

Konkurencja dla klas II polegała na zredagowaniu fraszki o tematyce grzecznościowej. Zwyciężczynią okazała się Anna Kuklińska z kl. II a. Wielką  atrakcją turnieju był gościnny występ zespołu tanecznego „Feniks” z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, który zaprezentował nie tylko niezwykłe tańce, ale i związane z nimi dobre maniery.

Mamy nadzieję, że dzięki tego typu imprezom niewłaściwe zachowania znikną

z naszych szkolnych korytarzy i sal lekcyjnych. Turniej został zorganizowany w ramach projektu  edukacyjnego.

Oprac . Ewa Rzeszutek, Bogusława Zielińska

Dzisiaj jest: Niedziela
5 Maja 2024
Irena, Ita, Pius, Teodor, Waldemar,
Zdzibor

Mężczyzna zakochuje się tak, jakby spadał ze schodów- to po prostu wypadek.