O tym się pisze: Szkoły z klasą!

Uroczystość wręczenia pierwszych Znaków Jakości Interkl@sa wzbudziła duże zainteresowanie mediów - pisano o zwycięskich szkołach i samej Interkl@sie.

Poniżej prezentujemy fragmenty najciekawszych, naszym zdaniem, relacji z imprezy.

Uroczyste wręczenie Znaków Jakości odbyło się w Sali Kolumnowej Sejmu pod patronatem marszałka Sejmu Marka Borowskiego. Marszałek Sejmu, który jest jednocześnie członkiem Kapituły Znaku Jakości, wręczając te wyróżnienia podkreślił, że otrzymują je szkoły, które wykorzystują Internet i komputery w codziennym kształceniu dzieci i młodzieży.
Przewodnicząca Kapituły (senator Grażyna Staniszewska - przyp. red.) podkreśliła z kolei, że zbliżająca się wielkimi krokami era informatyczna będzie wymagała "sprawnego posługiwania się komputerami i wymagała od uczniów kreatywności".

źródło: gazeta.pl, 9.04.2002

Nadanie Znaku Jakości Interklasa potwierdza, że szkoła stała się ośrodkiem stosowania technik multimedialnych, wykorzystywania komputerów i Internetu w nauce oraz pracy nauczycieli. O Znak Jakości Interklasa mogą ubiegać się szkoły podstawowe, gimnazja     i szkoły średnie. Szkoły są oceniane przez specjalnie powołaną komisję, składającą się   ze specjalistów z zakresu informatyki. Na podstawie przyznanej punktacji szkoła otrzymuje Znak na okres od roku do trzech lat, w zależności od liczby otrzymanych punktów.
źródło: onet.pl, 9.04.2002

Czy ludzie z małych miast i wsi mają utrudniony dostęp do Internetu, komputerów i innych multimediów? (...) Na szczęście coraz więcej osób znanych Ci z telewizji, pierwszych stron gazet, wytrwale dąży do tego, aby ten stan rzeczy zmienić.            9 kwietnia w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej wyróżniono dwie szkoły, przyznając im na okres dwóch lat "Znak Jakości Interklasa"
źródło: filipinka.pl, 17.04, 2002

Gimnazjum z Grabowca koło Zamościa zostało wczoraj wyróżnione pierwszym Znakiem Jakości Interklasa. Szkoła może posługiwać się nim przez dwa lata. (...) Komputerami posługujemy się na co dzień - mówi Barbara Fik, wicedyrektor Zespołu Szkół w Grabowcu.
Oswajanie z komputerem zaczyna się w tej szkole już w zerówce. Od czwartej klasy podstawówki uczniowie mają lekcje informatyki. Wszyscy nauczyciele świetnie radzą sobie z komputerami i wykorzystują je na swoich lekcjach, nie tylko na informatyce.
- Pierwszy komputer kupiliśmy prawie 8 lat temu za pieniądze ze zbiórki makulatury - mówi wicedyrektor Fik. Teraz uczniowie Zespołu Szkół korzystają z 25 komputerów,      2 laptopów, cyfrowego aparatu fotograficznego i projektora multimedialnego.
- Nasi uczniowie więcej wiedzą o komputerach niż niejedno dziecko w Lublinie - cieszy się Barbara Fik.

źródło: Kurier Lubelski, 10.04.2002

Mielecka Szkoła Podstawowa nr 13 jest jedną z dwóch szkół, które otrzymały pierwsze znaki jakości Interklasa. (...) Czy trudno było zdobyć wyróżnienie? - Bardzo trudno,      bo aby uzyskać znak jakości trzeba spełnić jedenaście warunków - mówi Aleksandra Drozdowska, nauczyciel informatyki w SP nr 13 w Mielcu. Najtrudniejszy do spełnienia okazał się warunek, który wymaga, aby biblioteka szkolna była miejscem dostępu do internetu i multimedialnych źródeł informacji.
źródło: Gazeta w Rzeszowie (Gazeta Wyborcza), 9.04.2002