ﻁ XIV DZIECIĘCA SESJA RADY MIEJSKIEJ

XIV DZIECIĘCA SESJA RADY MIEJSKIEJ

11 czerwca 2014 roku uczniowie naszej szkoły, Wiktoria Brzezińska i Marcel Orłowski, przewodniczyli wyjątkowej sesji Rady Miejskiej, w której rolę radnych pełnili uczniowie mieleckich szkół podstawowych i gimnazjów.Radnymi z naszego gimnazjum byli: Kamila Maślanka, Natalia Książek i Jakub Bazak. Tematem przewodnim sesji było hasło: „Kultura dodaje nam skrzydeł”.

Sesję rozpoczęły władze miasta: prezydent miasta Mielca Janusz Chodorowski oraz przewodniczący Rady Miejskiej Jan Myśliwiec, przekazując następnie obrady w ręce dzieci i młodzieży. W kolejnym punkcie obrad Rady, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, Jacek Tejchma przedstawił w formie prezentacji multimedialnej działalność oraz osiągnięcia Samorządowego Centrum Kultury, Biblioteki Miejskiej, Kina Galaktyka oraz Muzeum Regionalnego. Następnie przyszła kolej na zadawanie pytań władzom miasta i pracownikom instytucji kulturalnych. Obrady zakończyły się przyjęciem dwóch uchwał: jednego bezpłatnego seansu dla młodzieży w kinie Galaktyka oraz tematu przewodniego następnej dziecięcej sesji – sport.

Gościnne spotkanie dzieci i młodzieży w mieleckim Magistracie zakończyło się wspólną fotografią i słodkim poczęstunkiem.

Dzisiaj jest: Czwartek
28 Marca 2024
Aniela, Antoni, Jan, Krzesisław,
Sykstus

Zodiak: Baran
Jeżeli światło jest pierwszą miłością życia, czyż miłość nie jest pierwszym światłem serca?.