ﻁ II Powiatowy Konkurs Wiedzy Technicznej „GIMTECH”.

Konkurs zorganizowany został przez Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Andrzeja Chrabąszcza. Obejmował on wiedzę z zakresu matematyki, fizyki, informatyki, techniki (poszerzonej o historię wynalazków i współczesnych osiągnięć technicznych) oraz podstawowe zagadnienia z elektrotechniki, elektroniki, mechatroniki i teleinformatyki.Po eliminacjach szkolnych do II etapu zakwalifikowało się 37 uczniów, w tym czworo z naszego gimnazjum: Wiktoria Brzezińska, Mateusz Gujda, Michał Kruczek, Marcel Orłowski - wszyscy z kl. 3b. Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowali: matematyka – pani Helena Wolska; fizyka – pani Teresa Kawiorska; technika – pan Piotr Kusek i informatyka – pan Wiesław Zieliński.

Drugi etap odbył się 15 marca w popularnym „Elektryku”. Składał się z części teoretycznej zawierającej 25 zadań testowych i zadania praktycznego, polegającego na montażu prostego układu elektronicznego, poprzedzonego krótkim instruktażem.

Do etapu III (zadania praktycznego) przeszło 12 gimnazjalistów w tym, troje z naszego gimnazjum: Wiktoria Brzezińska, Mateusz Gujda, Michał Kruczek, którzy zostali finalistami. Wszyscy uczestnicy oprócz dyplomów, otrzymali również nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów konkursu. Gospodarze zorganizowali konkurs bardzo atrakcyjnie i sprawnie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

24 Kwietnia 2024
Światowy Dzień Ziemi
Aleksander, Aleksy, Egbert, Erwin,
Erwina, Fidelis, Grzegorz, Horacy,
Horacjusz, Zbroimir

Jedyna różnica między mną a wariatem polega na tym, że ja nie jestem wariatem.